סרט שכונה / לוד 2020

קבוצת נשים משכונת שלמה המלך בלוד תיצור סרט קהילתי במסגרת סדנת סרטי כיס של עמותת קינוקלאן

רחוב שלמה המלך הוא אחד המתחמים שנבחרו להשתתף בתכנית נרחבת של התחדשות עירונית בעיר לוד. בתהליך פיתוח מואץ צפויה השכונה לשנות את פניה תוך שנים ספורות. מתוך תפישה הרואה במהלך הזדמנות לגיבוש ולחיזוק הקהילה, יזם משרד הבינוי והשיכון במסגרת "שיקום שכונות חוזר" פרוייקט משותף עם המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה לוד והמנהלת להתחדשות עירונית – סרט שכונה – סדנה מעשית ליצירת סרטים לנשים תושבות השכונה. הסדנה תופעל על ידי עמותת קינוקלאן – נשים עם מצלמות. במשך שלושה חודשים תעבוד אשת קולנוע מטעם העמותה עם קבוצת נשים תושבות רחוב שלמה המלך ותנחה סדנת סרטי כיס. "סרטי כיס הם סרטים אישיים קצרצרים המצולמים בכלי פשוט וזמין – מצלמת הסמארטפון", אומרת הקולנוענית דנה גולדברג, מנהלת עמותת קינוקלאן, שפיתחה את הסדנה. "הסדנה שלנו מספקת מרחב בטוח לדיאלוג וכלים בסיסיים לביטוי אישי בוידאו, באמצעותם יכולה כל משתתפת לספר את סיפורה מנקודת מבטה." משתתפות הסדנה יעבדו יחד על סרטון משותף שיבטא את יחסיהן עם השכונה ואת התחושות שעולות בהן לקראת השינויים שהיא עתידה לעבור. הסרטון יוקרן באירוע קהילתי חגיגי בהמשך השנה.

רחוב שלמה המלך הוא אחד המתחמים שנבחרו להשתתף בתכנית נרחבת של התחדשות עירונית בעיר לוד. בתהליך פיתוח מואץ צפויה השכונה לשנות את פניה תוך שנים ספורות. מתוך תפישה הרואה במהלך הזדמנות לגיבוש ולחיזוק הקהילה, יזם משרד הבינוי והשיכון במסגרת "שיקום שכונות חוזר" פרוייקט משותף עם המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה לוד והמנהלת להתחדשות עירונית – סרט שכונה – סדנה מעשית ליצירת סרטים לנשים תושבות השכונה. הסדנה תופעל על ידי עמותת קינוקלאן – נשים עם מצלמות.

במשך שלושה חודשים תעבוד אשת קולנוע מטעם העמותה עם קבוצת נשים תושבות רחוב שלמה המלך ותנחה סדנת סרטי כיס. "סרטי כיס הם סרטים אישיים קצרצרים המצולמים בכלי פשוט וזמין – מצלמת הסמארטפון", אומרת הקולנוענית דנה גולדברג, מנהלת עמותת קינוקלאן, שפיתחה את הסדנה. "הסדנה שלנו מספקת מרחב בטוח לדיאלוג וכלים בסיסיים לביטוי אישי בוידאו, באמצעותם יכולה כל משתתפת לספר את סיפורה מנקודת מבטה." משתתפות הסדנה יעבדו יחד על סרטון משותף שיבטא את יחסיהן עם השכונה ואת התחושות שעולות בהן לקראת השינויים שהיא עתידה לעבור. הסרטון יוקרן באירוע קהילתי חגיגי בהמשך השנה.